Świąteczne radości

Posted by in Blog, Kuchnia

Manufaktura piernikowa pracuje na pełnych obrotach, prezenty się haftują, piernik staropolski dojrzewa – wszystko wskazuje na to, że Święta tuż, tuż! Wydaje mi się, że nic nie cieszy bardziej niż radość czekania i radość dawania. I to dlatego niekończąca się lista przedświątecznych sprawunków i zawrotne tempo ostatnich dni wcale nie męczą, ale sprawiają ogromną radość.

Dwa bożonarodzeniowe rytuały, które lubię najbardziej to robienie kartek świątecznych i pakowanie prezentów. Te drugie muszą jeszcze poczekać na pakowanie, ale na kartki już najwyższy czas. Nie potrzeba dużo – wystarczy blok techniczny, długopis i kilka chwil na napisanie czegoś miłego. Efekt sprawienia świątecznej radości gwarantowany. Wysyłajmy kartki!

 

kartki pierniki1

 

Wspomniałam o piernikach. Podobnie jak w zeszłym roku od początku grudnia w kuchni zajmuję się głównie wyrabianiem ciasta, wałkowaniem, wycinaniem, pieczeniem i dekorowaniem. Jeśli mielibyście ochotę zobaczyć je na żywo, a może wesprzeć wspaniałą Fundację, to zapraszam do Stu Pociech!

 

***

Update: prezenty spakowane, wszystko gotowe na Gościa! Pięknych Świąt!

Processed with VSCO with a6 preset